כשמדברים על מטרותיהם של האימונים הגופניים, לא מעט יעדים עולים תמיד לאוויר העולם: חיטוב הגוף, חיזוק הגוף, הפחתה במשקל ועוד. תפקיד משמעותי אחר של האימונים, שיכול לבוא לידי ביטוי בתרגילים נקודתיים ובתכניות אימונים שלמות, הוא לשפר את היציבה ולסייע לשמור על שיווי משקל

החשיבות של אימוני שיווי משקל

אימוני שיווי משקל הם מהחשובים שבאימוני הכושר כיום, וזאת למרות שלא כל המתאמנים מעניקים להם את תשומת הלב הראויה. שמירה על שיווי משקל היא המפתח לביצוע שורה ארוכה של פעולות, במהלך היום יום, בצורה היעילה ביותר, וזאת מבלי לחולל נזק לגוף: מצב בו עמידת המוצא אינה של שיווי משקל, למשל, עלול להביא לנזקים מצטברים לגב או לברכיים. כאשר המדובר הוא על ספורטאים ומתאמנים מקצועיים, הרי שהידע שלהם לגבי שמירה על שיווי משקלם מהווה פתח לא רק לשיפור הביצועים שלהם במסלול או על המגרש, אלא גם מניעת פציעות ספורט, הן נקודתיות והן מצטברות.

אוכלוסייה מיוחדת אשר עבורם האימונים חשובים אפילו יותר, ולעיתים אף עשויים להציל חיים, היא האוכלוסייה המבוגרת יותר. כידוע, אנשים בני גיל הזהב נוטים לסבול מבעיות גופניות, המגדילות את הסיכויים לנפילות, שעלולות להיות הרסניות במצב הפיזי של הגוף שלהם. בלא מעט אימונים המיועדים לאנשים המבוגרים יותר, ואפילו בתכניות חיצוניות דוגמת פיזיותרפיה, מושם דגש לא מבוטל על ביצוע תרגילים המיועדים לשמור על שיווי המשקל בעת הליכה, עמידה וכיוצא בזה. כמובן שגם במקרה של אנשים שסבלו מפגיעות גופניות שונות, ונמצאים בעת הליכי שיקום פיזיים, תרגילי שיווי משקל נכנסים פעמים רבות לתוך תכנית השיקום.

 

כדורי פיזיו לתרגילי חיזוק ושיפור שיווי המשקל

ניתן להתאמן על גבי כדורי פיזיו המאפשרים לחזק את שרירי הבטן ולשםפר את יכולת שיווי המשקל.