מהם מבחני מיון עובדים ולמי הם מתאימים ?

חברות גדולות במשק וחברות גיוס עובדים עורכות פעמים רבות מבחני מיון לעובדים, את מבחני המיון מבצעים במכונים שמיועדים לשם כך, לאחר המבחן החברה יודעת האם העובד מתאים לסוג העבודה הנדרשת והאם הוא סוג העובד שבו היא מעוניינת.

מבחני מיון מתאימים גם לאנשים שלא יודעים לאיזה סוג עבודה הם מתאימים שכן מטרתם היא לבדוק   מבחנים יכול אדם לדעת לאיזה סוג עבודה הוא מתאים ביותר.

איזה מבחנים כוללים מבחני מיון עובדים ?

מבחני מיון עובדים כוללים כמה סוגים של מבחנים, האחד הוא מבחן אישיות, השני חשיבה, השלישי הוא של שפה והרביעי הוא של דינאמיקה קבוצתית .

מבחני מיון לעובדים בתחום החשיבה כוללים נושאים כמו מבחנים כמותיים ומילוליים והמטרה העיקרית של המבחן היא לבדוק מהי רמת האינטליגנציה של הנבחנים.

מבחני האישיות כוללים שיחה עם פסיכולוג בכדי לבדוק את ההתאמה האישית של כל נבחן למקצועות מסוימים, מבחני השפה כוללים בדיקה של ידע בשפות אך מבחנים אלו מתבצעים רק כאשר יש דרישה לשפות בתפקיד מסוים ומבחני הדינאמיקה הקבוצתית בודקים את היכולות של הנבחן בעבודה קבוצתית והם נעשים על ידי משחקי קבוצה שנועדו לבדוק את התפקוד של הפרט.

מבחני מיון לעובדים כוללים חומר לימוד רב ויש להיות מוכנים אליו ככל שניתן, ניתן להתאמן כיום באתרי אינטרנט שונים וללמוד ממה המבחנים מורכבים, כיצד הם מבוצעים באופן מעשי והעיקר – כיצד ניתן להתכונן אליהם