טיפים לגידול פרחים בעציצים

במיוחד בסביבה אורבנית, עירונית, חווים תושבי הבתים והדירות השונות ריחוק של ממש מהטבע. ריחוק זה שהינו תוצאה של תנאים סביבתיים ופיתוח מואץ יכול להיפתר במידת מה על ידי גידול של פרחים יפים בעציצים. צמחיה ביתית הינה בעלת השפעה מבורכת מבחינה אסתטית ויש לה גם יכולת לסייע בטיהור האוויר שנושמים הדיירים – מבוגרים וילדים.

בשורות הבאות ניתן כמה טיפים לגידול פרחים בעציצים, שיסיעו לכל מי שרוצה ליהנות מבית יפה יותר ונעים יותר.

הדרכים לעציץ המושלם

  • השקיה – כאשר בוחרים בצמח כזה או אחר, חשוב לברר את כללי ההשקיה המתאימים עבורו. ישנם צמחים ופרחים שהם חובבי מים מושבעים. פרחים אחרים, שמוצאם מסביבה טבעית צחיחה, זקוקים למעט מים. השקיה מועטה או רבה מדי יכולים להיות מזיקים לפרח.
  • מד לחות – למי שחסר ניסיון של ממש בגידול צמחיה בסביבה ביתית ובעציצים מומלץ לרכוש מד לחות. זהו אמצעי פשוט שבעזרתו ניתן לבדוק את הלחות של הקרקע, למניעת יובש או לחות מוגזמים.
  • בעקבות השמש – ישנם צמחים ופרחים שזקוקים יותר לשמש ויש כאלה שיכולים להסתפק בסביבה ללא שמש ישירה. חשוב מאוד למקם נכון אץ העציץ וכאשר מדובר בצמח שזקוק להרבה שמש להעדיף מיקום ליד המרפסת, סמוך לחלון וכדומה.
  • דשן מתאים – במשתלות ובחנויות המתמחות ניתן לרכוש דשנים לשימוש ביתי, במיוחד לעציצים. ישנם דשנים בעלי יכולת שחרור איטי שנחשבים למצוינים. בנוסף, ניתן להוסיף גם חומרים שנחשבים לקוטלי מזיקים. החומרים הללו מגיעים לצמח דרך השורשים. חומרים מסוימים מגיעים בתוך דשנים ויש גם כאלה שהם מסיסים במים.
  • בלי אבק, עם לחות – פרחים בסביבה הביתית נוטים לצבור אבק. חשוב מאוד להסיר את האבק לעיתים קרובות. בנוסף, חשוב לספק לצמח ולפרחים סביבה לחה, באמצעות שפריצר של מים.

לאתר של פרחי זיו

משלוחי פרחים בצפון ובעמק יזרעאל

http://www.zivroses.co.il/page.php?p=55