ההנאה הנגרמת לנו מהתבוננות בסידורי או זרי פרחים, אם כאלה שקיבלנו באמצעות משלוח או אם כאלה הניצבים כקישוט בחללים פרטיים וציבוריים כלשהם, היא תוצר לא רק של יופיים הטבעי של הפרחים עצמם, אלא של אמנות השזירה המאגדת אותם. עיצובם ושזירתם של פרחים הייתה בימים עברו ועודנה כיום אמנות ואומנות גם יחד – יצירה שמבוססת על דמיון ועל כלים מקצועיים כאחד.

לימודי שזירת פרחים מאפשרים לכל מי שרוצה לדבר ולהתבטא מבחינה אמנותית באמצעות יצירת זרי פרחים, לעשות כן מתוך היכרות עם טכניקות שזירה ישנות וחדשות ומתוך היכרות עם הסמליות המגוונת של פרחים שונים והדרך בה נאגדים זרי פרחים למטרות מסורתיות כמו השתתפות בשמחה ובאבל או הבעת רגשות כמו תודה ואהבה.

לאתר החדש שלנו היכנסו לכאן – ורדים, פרחים וזרים

 

שזירה של זרי פרחים כאמנות לכל דבר

שזירת זרי פרחים מקצועית משמעה השתלבות בתחום אמנותי שכיום מקבל יותר ויותר הכרה כחלק בלתי נפרד מעולם מקצועות העיצוב השונים. שילובם של זרי פרחים בעיצוב הפנים של מבנים, חדרים וחללים פרטיים וציבוריים, מאפשר להקנות להם נופך משתנה ולהדגיש את הטעם הטוב והאסתטיקה של בעלי המקום. בדיוק בשל כך מקפידים רבים מאיתנו על הצבתם של זרי פרחים במרחב הגלוי של בתי העסק שלהם או של הסלון הפרטי שלהם.

הזמנת זרי פרחים מעוצבים מחנויות פרחים

היכולת לספק זרים מעוצבים ושזורים היטב, באופן שיסתיר מאחוריו מסר לגבי טיבו של המקום ובעליו, מתחיל בלימודי שזירת פרחים שיכללו היכרות עם קבוצות פרחים שונות ומאפייניהם התרבותיים, הלכות טיפול בפרחים, מגוון חומרי עזר הנהוגים לשילוב בתוך זרי פרחים, משמעויותיהם השונות של צבעי הפרחים וההתייחסות לצבעוניות במהלך הסידור, הכנתם של זרים ייעודיים כמו זרי כלה או לחלופין סידורי אבל, התייחסות מרחבית להצבתם של הזרים על גבי שולחנות מרכזיים או כחלק בלתי נפרד מעיצוב חלל אירועים ועוד.

לימודי שזירה מתקדמים יוכלו להעביר אתכם אף במנהרת הזמן לעבר המפואר של מסורות שזירה תרבותיות קדומות, כמו "איקבנה", שהיא אמנות שזירת זרי פרחים יפנית המבוססת על עקרונות מינימליסטיים העושים שימוש במספר פרחים מועט, תוך הענקת חשיבות עליונה להתמקדות ביופיו של הפרח הבודד על צבעיו הייחודיים והמשמעות הרוחניים שמעניקים קווי העיצוב האמנותיים והשימוש בכלים ייחודיים כחלק בלתי נפרד מהקומפוזיציה.