עבור קשישים לא מעטים הצורך בטיפולי אורתופדיה הינו חלק משגרת היומיום. הגיל עושה את שלו והעצמות נחלשות וכך נוצר הצורך בטיפולי אורתופדיה קבועים. עיקר העומס של גוף האדם, צעיר כמבוגר, הינו על עמוד השדרה, מכאן שברגע שהגוף נכנס לתהליך מואץ של הזדקנות נולד הצורך בטיפולי אורתופדיה.

חשוב מאוד להקפיד אצל מי עוברים את אותם טיפולי אורתופדיה. היצע הרופאים עצום וחשוב למצוא מישהו שיתאים לכם באופן אישי. לא כל מומחה אורתופדיה שמתאים לשכן שלכם בהכרח יתאים גם לכם. האמון ההדדי ביניכם לבין המומחה לענייני אורתופדיה חשוב מאוד על מנת שהטיפולים יהיו יעילים. יחסי אמון בין רופא ולמטופל הרי עומדים בבסיס של מקצוע הרפואה בכלל ולא רק בתחום האורתופדי.

אורתופדיה לקשישים

התחום של הענקת שירותי אורתופדיה לקשישים הינו תחום שהתפתח והתקדם מאוד בשנים האחרונות. כיום ישנם מומחים שכל עיסוקם הוא הענקת טיפולי אורתופדיה לקשישים. יותר ויותר קשישים שסובלים מתופעות של בריחת סידן והתפוררות העצם, מוצאים נחמה בעזרת טיפולים מתקדמים של אורתופדיה. מתברר שטיפולי אורתופדיה יש בהם כדי לעזור לגוף להתמודד עם השינויים הפיזיולוגיים שהזקנה גורמת לו. בכל מקרה, לפני שמתחילים טיפולי אורתופדיה מומלץ לוודא שהמטפל הינו גורם מוסמך ומיומן שכן אחרת יכולים להיגרם נזקים בלתי הפיכים. הרי אתם כבר לא צעירים וזמן השיקום גם אם הנזק הפיך, הינו ארוך ממה שהורגלתם במהלך החיים. לכן, חשוב לבדוק חזור והקפד על ההסמכה, המיומנות והמקצועיות של הרופאים שאת בריאותכם אתם מפקידים בידיהם.

אורתופדיה ייעודית

הביקוש לטיפולי אורתופדיה עבור שכבת גיל הזהב נצא במגמת עלייה. לאור זאת יש היענות של קופות החולים לסבסד ולסייע במימון של אותם טיפולי אורתופדיה. כך שמי שעומד להתחיל סדרה של טיפולי אורתופדיה מן הראוי שיבדוק מול קופת החולים שלו כמה מימון ניתן לקבל עבורם. כמו כן ישנם רופאים שמעניקים הנחות והטבות עבור מי ששוכרים את שירותיהם לטובת הענקת טיפולי אורתופדיה. הרציונאל שמאחורי ההטבות הינו לאפשר לאותו מומחה דריסת רגל שיווקית-עסקית בעולם של הפנסיונרים. בכל מקרה אין לקבל כמובן מאליו את הצעות המחיר עבור טיפולי האורתופדיה שאתם מקבלים. תמיד ניתן להתמקח ולקבל הצעת מחיר משופרת. כמובן שמעל לכל יש לדאוג שהטיפול יהיה איכותי ומקצועי מן המעלה הראשונה. למזלנו, יש גם פיקוח צמוד למדי של משרד הבריאות אחר העוסקים באורתופדיה ולכן כמעט כל העוסקים בתחום הם אנשי מקצוע מוסמכים שעברו את כל ההכשרה הנדרשת.