אורן פלוטקין: אין לנו תביעות מתושבי אף שכונה ואין תביעות נגד קבוצת פלוטקין

בראיון עימו, שנערך ביום הראשון של שנת 2022, אמר אורן פלוטקין מנכ"ל ומייסד של קבוצת "נופים פלוטקין: : אין לנו תביעות מתושבי אף שכונה ואין תביעות נגד קבוצת פלוטקין. באמירה זה התייחס פלוטקין לפרוייקטים המוצלחים של פינוי בינוי שביצעה חברתו בשיתוף עם חברות קבלניות אחרות בשנים האחרונות, ואשר הוכתרו בהצלחה רבה.

פינוי בינוי שכונת "רחבי עובדיה" בפרוייקט ישורון. תושבי השכונה התארגנו עצמאית והחתימו יותר משלושת רבעי מדיירי השכונה לאישור פרוייקט הפינוי בינוי. הפרוייקט יצא לדרך עם חברת נופים השייכת לקבוצת הנדל"ן פלוטקין – חברת נדל"ן מוכרת בישראל.
כדי להתחיל פרוייקט של פינוי בינוי נדרשת בישראל חתימה של לפחות 80 אחוזים מהדיירים או מבעלי הדירות.

פינוי בינוי שכונת "רחבי עובדיה" בפרוייקט ישורון אמור להסתיים בהתחדשות עירונית אשר תספק את כל הנדרש לתושבים – ממגורים, בית דרך ספר יסודי, מעונות יום וגני ילדים, ועד אפשרויות תעסוקה, מרכז מסחרי ומוסדות ציבור. כמו כן בפרוייקטים של פינוי בנוי נהוג ליצור תשתית קבילתית של מתקני ספורט, גינות משחקים, ופארקים בשכונה.

פינוי בינוי שכונת "רחבי עובדיה" בפרוייקט ישורון – להחזיר עטרה ליושנה

השכונה הוקמה בשנות החמישים של המאה העשרים, וכללה 500 יחידות דיור בשיכונים ישנים. התוכנית החדשה היא לבנות בשכונה אלף וארבע מאות דירות בבניינים רבי קומות של כ-18 קומות בבניין.

פינוי בינוי שכונת "רחבי עובדיה" בפרוייקט ישורון ישדרג את חיי המשפחות בשכונה. בפרוייקט של התחדשות עירונית, כל משפחה מקבלתדירה חדשה וגדולה יותר, עם מרפסת שמש, חניה ומחסן.

לקריאה נוספת על פרוייקטים בראשות אורן פלוטקין

חברת נופים פלוטקין נחשבת ליזם מנוסה ועובדת בפרוייקטים שלה עם אדריכלים מהמובילים בארץ, ועם צוות משפטי אשר מקדם פרוייקטים מול העיריה ומוודא כי לתשובים אין תביעות שאינן עולות בקנה אחד הם הנהוג בפוייקטים של פינוי בינוי.

ייאורן פלוטקין קבוצת פלוטקין

תביעות קודמות לדוגמא של דיירים בפרוייקט של נופים פלוטקין

ב־2004 הכריז משרד השיכון על מתחם בן 188 דירות ברחוב האלון בשכונת רמות ויצמן ביבנה כמיועד לפינוי־בינוי. ב־2016 אושר במוסדות התכנון פינוי־בינוי להריסת הדירות במתחם, והקמת 1,008 דירות חדשות במקומן (יחס של יותר מ־1 דירה ישנה ל־5 חדשות). מתוך כלל הדירות במתחם התקשרו בשנים 2013-2012 דיירי שני בנייני רכבת ברחוב האלון 22-20, שבהם 24 דירות, בהסכמי פינוי־בינוי עם בהרי פלוטקין, שבבעלות אייל בהרי ואורן פלוטקין. על פי התוכנית, 24 הדירות ייהרסו ובמקומן יוקמו 120 דירות בשני מגדלים. ההסכם כלל התחייבות של בעלי הדירות כי לא יתנגדו לכל הליך תכנון הדרוש לקידום הפרויקט. ב־2018 התקבלו חתימות של כל 24 הדירות.

רחוב "האלון" בעיר יבנה הוא מהרחובות המרכזים ביבנה. אורכו מעל 800 מטרים, , ידייריו גרים בשלושה בנייני רכבת ארוכים מאוד , בני 4 קומות כל אחד, לאורך של 50 כניסות מהרחוב. בכל כניסה 4 יחידות דיור כך שמדובר על 200 יחידות דיור ברכבות. , בנוסף, כ-50 מבנים צמודי-קרקע ובסה"כ כ-242 יחידות דיור. הרחוב משמש עורק תנועה ראשי. ביבנה ברחוב פועלים הבריכה העירונית, מרכז הספורט, אצטדיון אתלטיקה שעובר שיפוץ נכון לימים אלה, אולם אשכול פיס ומתחם קריית החינוך גינסבורג, ובו קמפוס לימודים רציני, אשר איחד את בית ספר האורן עם בית-ספר תיכון האלון וזאת בהתאם לתכניתו של ראש העירייה.

על-פי התכנית רחוב האלון אמור לשנות את פניו ולהפוךלמעין פארק עיקרוני בביצוע החברה הקבלנית שהינה קבוצת בהרי ושל היזם-השותף קבוצת פלוטקין. בסיומו של הפרויקט, המתוכנו להסתיים בעוד חמש שנים, מיועדים לקום על מתחם רחוב האלון גם 12 מגדלים בני 12 קומות, אשר יכללועוד 660 יחידות דיור, ויאכלסו 2600 דיירים בסך הכל.

מאמרים באתר כלכליסט על אורן ועל קבוצת פלוטקין