מערכות אנרגיה סולארית

מערכות אנרגיה סולארית  מהוות הפחתה משמעותית בחשבון החשמל  החודשי תוך הפקה של אנרגיה ירוקה  ידידותית ביותר לסביבה, נטולת כל סיכון לסביבה ולמשתמש בה. מערכות אלו מותקנות על גגות הבתים ללא  כל פגיעה בחיצוניות הבית או במבנהו.

בשלבי התכנון של התקנת  המערכת מתבצעת התאמת פאנלים סולאריים למבנה הגג. נערך תכנון התקנת הפרויקט  וכיצד הוא יותקן על גג המבנה. תכנון זה מהווה שלב חשוב בהקמת מערכות אנרגיה סולארית שכן כיוון הפאנלים ופריסתם יכול להביא לניצול מרבי של גג המבנה ויכולות הפקת החשמל של המערכת.

התקנת המערכת

התקנת המערכת הינה פשוטה  ביותר. נעשה שימוש במגוון רחב של טכנולוגיות על מנת להציב את המערכת על גג המבנה בצורה הבטוחה ביותר תוך יעילות מובטחת לניצול מירבי של כלל הפאנלים ויכולותיהם. ההתקנה הינה תהליך פשוט יחסית.

שימוש במערכות אנרגיה סולארית מייצר חשמל לאורך כל שעות היום. לעיתים החשמל המופק הינו פי כמה וכמה מהביקוש ועודפי החשמל נמכרים במחייב על פי חוק לחברת החשמל  במחירים גבוהים ביותר. כך יוכל אדם  לקבל זיכויים עבור חשמל או אנרגיה שהפיק ומכר לחברת החשמל במשך היום.

בלילות נעשה שימוש בתשתית החשמל המקומית לאור חוסר יכולת  להפיק אנרגיה בשעות החושך. שימוש  בחשמל המופק בחברת החשמל מביא לעלויות כאלו ואחרות המתקזזות בסופו  של כל חודש עם הזיכויים אותם יקבל המשתמש עבור עודפי החשמל שמכר במשך היום. נתון זה מביא לעיתים לחשבוני חשמל בהם  ישנו זיכוי בעבור המשתמש על הפקת החשמל שלו שעלתה על הצריכה החודשית  פי כמה וכמה.