העקרונות הפיסיים של תנועה נכונה ושל יציבה נכונה, כפי שהם באים לידי ביטוי בשיעורי התנועה שאני מלמד, ובעצם בכל צעד או תנועה שאני עושה, הם עקרונות הבאים לאפשר את תנועת הגוף הטבעית, זו המתבצעת במפרקים ובגפיים כאשר הגוף פועל באופן טבעי. אין לי רצון להמציא תנועה חדשה או לכפות יציבה ותנועה מסוימת על איש. מטרתי היחידה היא ללמד את הגוף –והאדם שמאחוריו- תנועה זורמת, נכונה ו"מחוברת", ולאפשר לו לנוע בצורה טובה, דינאמית ורעננה בכל רגע בחייו.

טיפול בבעיות יציבה ותנועה

דרך תנועה ניתן לטפל בכאבי גב, ברכיים ועוד ולשפר תנועתיות, גמישות, קואורדינציה, שיווי משקל וליקויי יציבה.

השיטה מטפלת בבעיות שיווי משקל, בעיות קואורדינציה, נוקשות במפרקים, חולשה בשרירים ועוד.

הטיפולים מתקיימים בקריית טבעון, אך כמובן שניתן לבוא מכל איזור חיפה והצפון: קריות, נשר, מגדל העמק, יקנעם, נופית, בית לחם הגלילית, רמת ישי, אלוני אבא, שדה יעקב, יגור, שער העמקים ועוד.

הטיפול מתאים לילדים ולמבוגרים הסובלים מכאבים או מבעיות יציבה ותנועה. כמו כן אני מטפל באוכלוסיות פגועות.

יציבה נכונה

הברכיים צריכות להיות כפופות מעט, כפי שהן בצעידה. האגן משוחרר מעט והגוף מתייצב מעל האגן, שהוא מרכז הכובד שלנו. כאשר הגוף קדימה מידי או אחורה מידי, מופעל לחץ על חוליות עמוד השידרה, והלחץ גם גורם לתחושה מעוותת של מרכז הכובד – כאילו שמרכז הכובד נמצא באזור החזה.

רבים מאיתנו משתמשים בנעילה של הברכיים, הכתפיים והלסת, על מנת לייצב את עצמם בזמן עמידה. בשביל למנוע נפילה קדימה, הם מטים את גבם לאחור ומרימים את האף לשמיים.

בכדי לעמוד נכון חייבים להפסיק לפחד. לשחרר את הברכיים, והלסת. לאפשר לכוח המשיכה למשוך אותנו למטה ולשחרר לנו את הזרועות, הכתפיים והצוואר.

הגב יהיה מעל האגן ולא יזרק אחורה. כך נשיג שני דברים:

  1. מרכז הכובד של גופנו יחזור למקומו הטבעי – האגן.  נחדל להיות מנותקים ממשקל גופנו ונשחרר את החזה המוחזק שלנו. יציבה נכונה ועמידה מעל האגן, יאפשרו לחוליות השידרה לנשום ויחזירו את מרכז הכובד למקומו הטבעי.

משקל הגוף לא יהיה אחורה מידי, ויקל עלינו לצעוד קדימה ולגשת לחיים בצורה פתוחה ומקבלת. נכון, הסיכוי ליפול קדימה הוא גדול יותר, אך בשביל זה אנו מחזקים את הגוף ומאמנים את המפרקים בתנועה טובה ונכונה.

לאט לאט משתנים ההרגלים, ואנו זוכים בעצמנו מחדש: בגוף בריא ובנפש שמחה.